Mobile Logo
  • YURTDIŞI TURLAR
İtalya Turu

İtalya Turu

İtalya yüzyıllar boyunca çok çeşitli Avrupa uygarlıklarına ev sahipliği yapmıştır. Etrüskler ve Antik Romalıların İtalya topraklarını kendilerine yurt edinmelerinin yanı sıra, Rönesans hareketi de İtalya'nın Toskana Bölgesi'nde doğmuş ve tüm Avrupa'ya buradan yayılmıştır. İtalya'nın başkenti Roma, yüzyıllar boyunca Batı uygarlığının merkezi olmuş, mimaride barok üslûbunun doğuşuna tanıklık etmiş ve eskiden beri Katolik Kilisesi'nin merkezi olmuştur.

İNCELE
Lizbon - Porto Turu

Lizbon - Porto Turu

Orta çağdan kalma nadir yapıları ve köprüleriyle Akdeniz’den uzak bir Akdeniz kenti Lizbon. Sokakları inişli çıkışlı. Görkemli tarihi binalar, anıtlar ve meydanlar göz kamaştırıcı. Keşifler çağının pek çok önemli olayına tanıklık etmiş, kaşifler ve denizciler kenti demek doğru olur.Avrupa’nın bir ucu diyebileceğimiz kent, bir anlamda kıtanın Güney Amerika’ya açılan kapısı gibi. Tejo nehrinin Atlantik Okyanusu’na döküldüğü noktada, nehrin iki yakasına yayılıyor.

İNCELE
Endülüs - Portekiz Turu

Endülüs - Portekiz Turu

Endülüs, bugün İspanya’nın güneyinde bir bölge olmaktan çok öte kadim bir medeniyet ve kültür mirası. Tarihte ise Endülüs: İslam, Katolik ve Musevi kültürlerinin  aynı potada eriyip mükemmel bir karışım oluşturduğu, 750 yıl boyunca İber Yarımadası'na hükmetmiş, birçok ilklere imza atmış ve Dünya Kültür ve Bilim Mirası'na önemli eserler bırakmış bir medeniyet. Birçok kitap Endülüs Musevileri tarafından Latince'ye çevrildi ve bu sayede matematik, kimya, fizik, mimarlık ve felsefe ile ilgili kitaplar Avrupa’ya yayıldı. Bugün uzmanlar Rönesans’ın temelini Endülüs Medeniyetinin attığına dair hem fikir.

İNCELE
Büyük Balkan Turu

Büyük Balkan Turu

Balkanlar: Avrupa Kıtası'nın güneydoğu yakasında bulunan Osmanlı’nın yıllarca hüküm sürdüğü topraklardır. Yugoslavya (bugünkü Sırbistan-Karadağ), Slovenya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Makedonya, Arnavutluk, Bulgaristan, Romanya, Moldova, Yunanistan ve Trakya'yı içine alan bölge. Adını bölgede sıradağlar şeklinde sıralanmış dağ silsilesinden alır. Balkan Turu yaparken hiç yabancılık çekmeyeceksiniz. Birçok bölgede Türkçe konuşan insanlar, çoğu restoranda Türkçe konuşabilen garsonlar kendinizi dost bir ülkede olduğunuzu fazlasıyla hissettirecekler.


İNCELE
Bulgaristan & Romanya Turu

Bulgaristan & Romanya Turu

Bulgaristan: Karadeniz kıyısında, Avrupa'nın güneydoğusunda bulunan bir Balkan ülkesidir. Kurulduğu günden beri adı değişmeyen nadir ülkeler arasında yer alan ülke, Avrupa'nın en büyük 16. ülkesi olarak bilinmektedir. Kuzeyde Romanya, güneydoğuda Türkiye ile sınırı olan Bulgaristan; tarihi yapıları, güzel plajları, doğa turizmi ve ilge çeken eğlence yaşamı ile farklı alternatifleri bir arada sunmaktadır.
Bir diğer ülkemiz ise Romanya. Romanya'nın Orta ve Doğu Avrupa arasında bir geçiş noktasında bulunması kültürüne de yansımıştır. Ülkede, hem Balkan hem de Avrupa kültürlerinin etkisi görülmektedir. Romanya tarihinin en meşhur iki karakteri olan Drakula ve Çavuşesku'nun izlerini gezimiz boyunca sık sık hissedeceğiz.

İNCELE
Barcelona - Valencia - Madrid Turu

Barcelona - Valencia - Madrid Turu

İspanya: Avrupa’nın güneybatısında, İber Yarımadası’nda yer alır. Güneyde ve doğuda Akdeniz’e, kuzeyde ise Atlantik Okyanusu’na kıyısı vardır. Batısında Portekiz, kuzeyinde Fransa ile komşudur. En çok ziyaretçi alan şehirleri: Madrid, Barcelona, Valencia, İbiza, Sevilla'dır.
İspanya; Akdeniz sahilleri, muazzam mimarisi, yemek kültürü sayesinde turistlerin sıkça tercih ettiği ülkelerden birisidir. Ülkede deniz mahsulleri ve zeytinyağlı yemekler çok tüketilmektedir. Paella adı verilen pilav oldukça popülerdir. Günün belirli saatlerinde atıştırmalık olarak yenen Tapa adlı mezeler ve kanepelerin de İspanya mutfağında önemli bir yeri vardır.

İNCELE
Orta Avrupa Turu

Orta Avrupa Turu

Prag, Çekya'nın başkentidir. Merkez Avrupa'nın en büyük kentlerinden olan Prag yüzyıllarca tarih ve kültür merkezi olmuştur. Vitana Nehri'nin ortasından geçtiği bu şehir köprüleri, kanalları, mistik havası, mimari eserleri ve orta çağ esintileri ile tanınır. Tarihi kent meydanı UNESCO Tarih Mirası Listesi'ndedir.
Viyana, Avusturya'nın başkentidir. Orta Avrupa'da bulunan Viyana tarih içerisinde coğrafi konumu ile birçok farklı imparatorluğa başkentlik yapmasından dolayı tarih, kültür, mimari ve siyasi alanlarında oldukça kozmopolit bir şehirdir. Müziğin başkenti olarak kabul edilen bu şehrin operaları ve tiyatroları da görülmeye değerdir. Viyana'nın sarayları, katedralleri, tarihi binaları da şehrin büyüleyici özellikleri arasındadır.

İNCELE