Mobile Logo
  • YURTİÇİ GÜNÜBİRLİK TURLAR
Abant & Gölcük Günübirlik Turu

Abant & Gölcük Günübirlik Turu

Etrafı sarıçam ve göknar ağaçları ile kaplı gölün her mevsim görüntüsü muhteşemdir. Doğanın olağanüstü güzelliğiyle kaplı olan gölün hemen kenarında Orman Bakanlığı'nın misafirhanesi olan şirin bir ev bulunmaktadır. 

Yılın her mevsiminde bölge halkı ve yurdun her yerinden günübirlik gezmek, görmek, dinlenmek ve piknik yapmak amacıyla birçok ziyaretçi gelmektedir.

Ankara ile Bolu - Abant arası 228 km'dir.
Abant ile Gölcük arası 55 km'dir.

İNCELE
Amasra Günübirlik Turu

Amasra Günübirlik Turu

Amasra, Batı Karadeniz Bölgesi'nde Bartın iline bağlı bir ilçedir.
Denize doğru uzanmış bir burun, burnun iki yanında korunaklı birer liman görevi gören iki koy ve ana karaya bağlı bağımsız adalarına sahip olan Amasra: 3000 yıllık tarihi, hem çekicilik ve balıkçılığa dayanan yerel sanatları, hem de kendini çevreleyen ormanlık alanlarına sahip bir yerleşim yeridir. Amasra halen özgün balık lokantaları, otelleri ve ev pansiyonlarına sahip bir turizm bölgesidir.


İNCELE
Göynük & Sünnet Gölü & Mudurnu Günübirlik Turu

Göynük & Sünnet Gölü & Mudurnu Günübirlik Turu

Göynük, Bolu'nun güneybatı kısmında yer alan yedi mahalle ve altmış altı köy barındıran ‘şeker fasulyesi’, ‘uğut marmeladı’, ‘tokalı örtüleri’ ve ‘tahta oymacılık eserleri’ ile ünlü bir ilçesidir. Sünnet Gölü: Göynük yakınlarında, ormanın içinde bulunan küçük ve harika manzaraya sahip göl. Mudurnu, yeşilin hâkim olduğu ilçede bulunan 165 adet ev, 8 Cami, çeşme ve hamam olmak üzere toplam 173 adet mimari değeri yüksek yapı nedeniyle "Kentsel Sit Alanı" ilan edilmiştir.

İNCELE
Ilgaz Dağı Millî Parkı Günübirlik Turu

Ilgaz Dağı Millî Parkı Günübirlik Turu

Ilgaz Dağı Millî Parkı, Batı Karadeniz bölümünde Kastamonu ve Çankırı illerinde, Ilgaz Dağları üzerinde 1976 yılında oluşmuştur. Kıyı ile iç bölgeler arasında geçiş alanı olması nedeniyle alan habitat zenginliğine sahiptir. Millî Park; Jeomorfolojik ve jeolojik özellikleri, zengin bitki ve orman dokusu, ilginç manzaraları, yüksek rekreasyon imkanları, kış sporları, turizmi imkânları ve temiz havası ile dikkat çeker. Milli parkın 337,75 hektarı Çankırı ilinde, 750,86 hektarı Kastamonu ilinde yer alır.

İNCELE
Yedigöller Millî Parkı Günübirlik Turu

Yedigöller Millî Parkı Günübirlik Turu

Batı Karadeniz Bölgesi'nin oldukça engebeli bir yöresinde bulunan millî parkta heyelanın oluşturduğu göller "Orman Denizi" ni andıran zengin bitki örtüsü, göllerde yaşayan alabalıklar ve bu değerlerin yarattığı rekreasyon kullanım potansiyeli ana kaynakları oluştururlar. Göller, kayan kitlelerin, vadilerin önlerini kapaması sonucu arkada suların biriktiği set gölleridir. Bunlardan bazıları dip kaçakları ile birbirine bağlantılıdır. Yedigöller Millî Parkı'na hâkim olan bitki örtüsü kayın ağaçlarıdır.

İNCELE
YHT ile Eskişehir Günübirlik Turu

YHT ile Eskişehir Günübirlik Turu

Eskişehir,  en kalabalık yirmi beşinci şehirdir. Ortasından Porsuk Çayı geçen şehir, içerisinde Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi'nin bulunması nedeniyle bir öğrenci kenti görünümündedir. Kalabak Suyu, Çibörek ve Lületaşı ile meşhurdur. İşlenebilir Lületaşı, Türkiye'de yalnız Eskişehir'de çıkarıldığı için Eskişehir Taşı olarak bilinir. Eskişehir günümüze kadar değişik uygarlıklar altında varlığını sürdürmüştür. Üzerinde kurulan medeniyetlerden bazıları Frigya, Bizans, Anadolu Selçukluları ve Osmanlı İmparatorluğu'dur.

İNCELE
YHT ile Konya Günübirlik Turu

YHT ile Konya Günübirlik Turu

Ekonomik açıdan Türkiye'nin gelişmiş kentlerinden biri olan Konya doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır. Dünyanın en eski yerleşimlerinden biri olan Çatalhöyük; 2012 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi'ne alınmıştır. Şehir Anadolu Selçukluları’nın ve Karamanoğulları’nın başkentliğini yapmıştır. Türkiye'nin en önemli sanayi kentlerindendir. Şehrin futbol takımı Torku Konyaspor'dur. Yöresel yemekleri Etliekmek, Bamya Çorbası, Mevlana Böreği, Fırın Kebabıdır. 

İNCELE
Beypazarı Günübirlik Turu

Beypazarı Günübirlik Turu

Tarihte Osmanlı Devleti'nin tımarlı sipahi merkezlerinden birisi olan kent, bu yöredeki ticari ve ekonomik hayatın da yoğunluğu ile beraber Beypazarı adını almıştır. Beypazarı tarih boyunca birçok farklı medeniyetin hakimiyetinde olmuştur. Anadolu'nun eski yerleşim bölgelerinden biri olan Beypazarı: Hititler, Romalılar, Bizanslılar, Anadolu Selçukluları ve Osmanlılara ev sahipliği yapmıştır. Beypazarı'nı ünlü yapan ise Beypazarı Konaklarıdır. En fazla üç kattan oluşan bu konaklar tarihi yansıttıkları için bir çekicilik unsuru oluşturmaktadır.

İNCELE
Polatlı & Gordion Günübirlik Turu

Polatlı & Gordion Günübirlik Turu

Polatlı, Ankara ilinin batı kesiminde, Eskişehir - Ankara Devlet Yolu üzerinde Ankara'ya en yakın ilçedir. Polatlı ilçesinde insan yerleşiminin bilinen en eski tarihi M.Ö. 3000 yıllarına kadar dayanmaktadır. Yassıhöyük Köyü'nde bulunan Gordion Şehri'nde M.Ö. 3000 yıllarında yerleşim olduğu bilinmektedir. Kurtuluş Savaşı'nın en önemli olaylarıdan biri olan Sakarya Meydan Muharebesi Polatlı toprakları üzerinde meydana gelmiştir. Bu nedenle şehirde ve çevresinde şavaşa ilişkin görülecek pek çok yer bulunmaktadır.

İNCELE