Mobile Logo
  • YURTİÇİ HAFTASONU TURLARI
Amasra & Safranbolu Haftasonu Turu

Amasra & Safranbolu Haftasonu Turu

Safranbolu, Karabük ilinin turistik bir ilçesidir. Ev örneklerine: Beypazarı, Göynük, Taraklı, Odunpazarı ve Osmaneli gibi Türkiye'nin birçok yerinde rastlanmaktadır. Klasik Osmanlı kent mimarisini yansıtan tarihî Safranbolu evleri ile ünlü olan şehir, bu özelliği sayesinde 17 Aralık 1994 tarihinden beri Türkiye'de UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan 15 kültürel mirastan bir tanesidir ve turistik ilgi çekmektedir. Safranbolu ismini: Bölgede yetişen ve nadir bir bitki olan Safran'dan almaktadır.

İNCELE
Çanakkale & Truva & Assos Haftasonu Turu

Çanakkale & Truva & Assos Haftasonu Turu

Eski çağlarda Hellespontos ve Dardanelles olarak da adlandırılan ilde 3000 yıldan beri yerleşim olduğu bilinmektedir. İl içindeki en kayda değer yükselti Biga Dağları'dır. Biga adının bu denli çok kullanımının sebebi: Cumhuriyet döneminden önce Osmanlı idari sisteminde Sancağın Biga ilçesi olmasıdır. Yani ilin eski merkezi Biga olup, Cumhuriyet döneminde kazanılmış olan başarılardan dolayı ilin ismi ve merkezi Çanakkale olarak değiştirilmiştir.

İNCELE
İstanbul Masalı Haftasonu Turu

İstanbul Masalı Haftasonu Turu

İstanbul: Türkiye'nin en kalabalık, ekonomik ve sosyo-kültürel açıdan en önemli şehridir. Şehir, iktisadi büyüklük açısından dünyada 34. sırada bulunmaktadır. Nüfus açısından belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre Avrupa'da birinci, dünyada ise Lagos'tan sonra altıncı sırada yer almaktadır. İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa'daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya'daki bölümüne ise Anadolu Yakası veya Asya Yakası denir.

İNCELE
Kapadokya Haftasonu Turu

Kapadokya Haftasonu Turu

Kapadokya, (Kappadokia) 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan bölgedir. Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin bütünleştiği bir yerdir. Coğrafi olaylar Peribacalarını oluştururken, tarihi süreçte, insanlar da bu peribacalarının içlerine evler, kiliseler ve manastırlar oymuş bunları fresklerle süsleyerek binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır.

İNCELE
Kastamonu & Daday & Azdavay Haftasonu Turu

Kastamonu & Daday & Azdavay Haftasonu Turu

Türkiye’de Karadeniz Bölgesi'nin batı kesiminde yer alan Kastamonu ilinin doğusunda Sinop, batısında Bartın ve Karabük, güneyinde Çankırı ve güneydoğusunda Çorum illeri ile sınırı bulunmaktadır. İlin kuzeyinde Karadeniz iklimi görülürken, güney kesimlerinde Karasal iklim görülmektedir. Kastamonu'da ilçelere bağlı olan 1.058 adet köy mevcuttur. Kastamonu köy sayısı bakımından Türkiye’de en fazla köye sahip ikinci il konumundadır. İl genelinde ise toplamda 3.532 adet yerleşim alanı mevcuttur.

İNCELE
Maşukiye & Polonezköy & Şile & Ağva & Kerpe Haftasonu Turu

Maşukiye & Polonezköy & Şile & Ağva & Kerpe Haftasonu Turu

Maşukiye'nin kuzeyinde Sapanca Gölü bulunmaktadır. Güneyinde Kartepe ve Samanlı Dağları bulunmaktadır. Sapanca Gölü'nün çevresinde bir adet yürüyüş yolu ve çay bahçeleri var. Kocaeli'nin ve Marmara Bölgesi'nin en önemli mesire yerlerindendir. Alabalık restoranları ile ünlüdür ve aşıklar diyarı olarak da bilinir. Son yıllarda kış turizminde de büyük gelişim göstermiştir. Şile, İstanbul iline bağlı bir ilçedir. Marmara Bölgesi'nin kuzey doğusunda, Karadeniz kıyısındadır.

İNCELE
Sinop & Erfelek Şelaleleri & Ayancık & İnebolu & Kastamonu Haftasonu Turu

Sinop & Erfelek Şelaleleri & Ayancık & İnebolu & Kastamonu Haftasonu Turu

Sinop, Karadeniz Bölgesi'nde bir ildir. Sinop tarihi açıdan önemli bir yerdir. Antik çağdan beri parlak ve yoğun bir ticari ve kültürel yaşantıya sahip olan Sinop, niteliğini Bizans, Selçuklu, Candaroğlu ve Osmanlı yönetimlerinde de sürdürmüş, ayrıca kale ve tersanesi ile bölgenin en önemli askeri üslerinden biri olmuştur. Sinop Baskını'ndan sonra kaybetmeye başlayan kent,  batıya doğru yönetim ve eğitim gibi kamu hizmetleri yerleşmesiyle çıkmıştır.

İNCELE